Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela wielkiego postu 18.0

 • Okres Wielkiego Postu, a zwłaszcza niedziele mają nam przypominać o wielkiej ofierze Pana Jezusa, którą złożył na krzyżu z miłości do człowieka, do każdego z nas. Czy można pozostać obojętnym widząc ogromne cierpienie Syna Bożego?
 • Zapraszamy na nabożeństwa Gorzkich Żali zawsze w niedzielę o 14.00 w Krzanowicach, a o 14.30 w Pietraszynie.
 • W Wielkim Poście można uzyskać odpust zupełny za: pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej, udział w Gorzkich Żalach oraz za pobożne odmówienie po Komunii św. przed wizerunkiem ukrzyżowanego Jezusa modlitwy „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”.
 • Na stoliczku wyłożone są skarbonki postne. W tym roku zebrane ofiary będą przeznaczone na pomoc Dzieciom z Ukrainy, które z powodu wojny przebywają na terenie naszej diecezji.
 • W zakrystii dostępny jest numer specjalny GN pt. ,,Wielki Post. Z Pasją” Cena egz. 14 zł.

Poniedziałek 19.02

 • O godz. 19.00 na plebanii spotkanie Wspólnoty Dorosłych. Zapraszamy wszystkich tych, którzy poszukują wspólnoty oraz chcą rozwijać swoją wiarę. Zaprasza ks. Daniel!

Czwartek 22.02

 • W czwartek (Krzanowice) i w piątek (Pietraszyn) Msze św. szkolne. Zapraszamy wszystkich uczniów i młodzież szkolną.
 • Po Mszy (w kościele) spotkanie formacyjne dla bierzmowańców klasy VII, a także na plebani spotkanie dzieci I komunijnych oraz przymiarka sukienek dla dziewczynek.

Piątek 23.02

 • Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątek o 18.00, a w Pietraszynie po Mszy.
 • W tym tygodniu w ramach nabożeństwa piątkowego serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na godz. 19.00 na wielkopostne misterium ,,Pochód cierpiącej ludzkości”. Jest ono przygotowane przez grupę teatralną składającą się z młodzieży i dorosłych naszej parafii, pod kierunkiem s. Tobiaszy. Jeszcze raz gorąco zapraszamy. Nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

Niedziela 25.02

 • Intencje wolne: 27.02, 29.02 o 7.00 rano, 03 (niedziela) o 17.00 w Mikołaszku.
 • W przyszłą niedzielę ,,Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami”. Zbiórka przed kościołem na cele misyjne.
 • Również w przyszłą niedzielę w klasztorze ,,Annuntiata” dzień Skupienia dla kobiet. Początek o 9.00; 10.45 Eucharystia, o 13.30 zakończenie. Zapraszamy do udziału.
 • Wydarzenia które nas czekają: 09.03 Rejonowy Zjazd Dzieci Marii; 16.03 o 11.00 Msza pod przewodnictwem ks. Biskupa, z udziałem delegacji z Niemiec, m.in. zasłużonego dla Kościoła Powszechnego i naszej gminy p. Hansa Stein, który z rąk ks. Biskupa otrzyma nagrodę papieską, medal ,,Pro Ecclesia et Pontifice’’; 21-24.03 Rekolekcje Parafialne (prowadzący ks. Janusz Iwańczuk)
 • Na stronie Gminy Krzanowice i na stronie parafii zostało umieszczone zapytanie ofertowe dla firm, które zechcą zgłosić się oraz podjąć się wykonania i montażu aluminiowych okien kościoła św. Wacława. Do 18.03 do godz. 9.00 (takie są procedury) oczekujemy na oferty w tym zakresie. Ktokolwiek z parafian wiedziałby o jakiś dobrych firmach, które wykonują takie okna, to bardzo prosimy poinformować o tym ks. Proboszcza. Jest to nasza wspólna troska i zadanie!!!

Niech Chrystus Ukrzyżowany będzie dla Was źródłem siły w niesieniu codziennych krzyży!!!

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Wacława w Krzanowicach, siedziba: 47-470 Krzanowice, ul. Kościelna 5.