Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

02 - 08.12.2019

 

 

1. Dzisiaj o 15.00 (w niedzielę) I Nabożeństwo Adwentowe, a na nim poświęcenie wieńców adwentowych (także domowych),kościelnego wieńca oraz lampionów roratnich.

2. Dzisiaj Marianki oraz Panie z Caritas będą rozprowadzać ozdoby i gadżety świąteczne. Prosimy o chętne nabywanie i tym samym wsparcie finansowe tych grup.

3. Okazja do spowiedzi I piątkowej: dzieci w czwartek od 16.30; dorośli piątek od 6.30

4. We wtorek nie będzie Mszy w Pietraszynie. Msza w środę o 17.00 ku czci Św. Barbary  

5. We wspomnienie św. Mikołaja tradycyjna procesja konna. Wymarsz procesji o 10.00 spod kościoła św. Wacława do kościoła Św. Mikołaja, gdzie o 10.30 zostanie odprawiona suma odpustowa. Wieczorna Msza roratnia o 17.00 także w kościele Św. Mikołaja. 

6. Można zamawiać intencje na nowy rok. Prosiłbym w godzinach kancelaryjnych. Każda rodzina powinna zamówić przynajmniej 2 msze święte, jedną za żyjących i jedną za zmarłych.

7. Za tydzień 08.12 kolekta specjalna na remonty. Bóg zapłać za Wasze ofiary!!!

8. W przyszłą niedzielę przypada święto Marianek. Do Sodalicji Mariańskiej zostaną przyjęte nowe Marianki oraz wszystkie dziewczęta odnowią swoje przyrzeczenia.  Na uroczystą sumę zapraszamy szczególnie Rodziców i Rodziny naszych Marianek.Po Mszach świętych S. Tobiasza wraz z Mariankami poczęstują nas tortem.  

9. 05.12 o 18.00 rejonowe spotkanie Bractwa Św. Józefa – Racibórz Miedonia

10. Parafia Sódół organizuje pielgrzymkę do Włoch: Padwa, Asyż, Cascia, Rzym, Pompeje I Neapol – bazylika Matki Bożej Różańcowej. Termin 17 – 26.03.20, cena 1950 zł. Zainteresowanych proszę o kontakt z tamtejszym proboszczem Ks. Norbertem

11. W przyszłym tygodniu uruchomimy już olejowe ogrzewanie kościoła Św. Wacława

12. Zachęcamy do czytania Prasy Katolickiej

13. Do wieczności odszedł nasz parafianin, Alfred Klemenz, l. 79. R.I.P.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Wacława w Krzanowicach, siedziba: 47-470 Krzanowice, ul. Kościelna 5.